Górnicy Bitcoin odnotowali wzrost przychodów o 48% w listopadzie

Według danych on-chain z Coin Metrics przeanalizowanych przez CoinDesk, górnicy Crypto Bank wygenerowali w listopadzie przychody szacowane na 522 miliony dolarów, czyli o 48% więcej niż w październiku .

Gwałtowny wzrost przychodów nastąpił, gdy bitcoin poszybował w górę w listopadzie, ustanawiając nowy rekord wszechczasów pod koniec miesiąca po wzroście o ponad 40 procent. Łączne miesięczne przychody w listopadzie osiągnęły najwyższy poziom od września 2019 r.

Szacunki przychodów zakładają, że górnicy natychmiast sprzedają swoje BTC

Mierzony przychodem na terahasz (TH), jednostkową miarą szybkości sprzętu do wydobywania kryptowalut, dochody górników osiągnęły najwyższy poziom od sześciu miesięcy, ponieważ w listopadzie wielokrotnie przekraczały 0,15 USD, czyli najwyższy poziom od początku maja, zgodnie z danymi zebranymi w wyniku wydobycia firma programistyczna Luxor Technologies .

Rejestrując się, będziesz otrzymywać e-maile o produktach CoinDesk i wyrażasz zgodę na nasze warunki i zasady oraz politykę prywatności .

Pomimo znacznej zmienności w ciągu roku, dochód z wydobycia mierzony terahaszem na sekundę (TH / s) jest mniej więcej stały od początku roku od około 0,138 USD za TH / s 1 stycznia do 0,135 USD za TH / s przy ostatniej kontroli.

Opłaty sieciowe przyniosły w listopadzie 54,9 mln USD, czyli prawie 11% całkowitych przychodów, co stanowi niewielki procentowy spadek w porównaniu z 12,2% przychodów reprezentowanych przez opłaty w październiku.

Opłaty systematycznie spadały do listopada, spadając z około dwuletnich maksimów pod koniec października, spadając ze średniej opłaty transakcyjnej wynoszącej 13 USD na początku listopada do poniżej 3 USD pod koniec miesiąca, w przeliczeniu na monety

Warto zauważyć, że opłaty jako procent całkowitych przychodów utrzymują silny trend wzrostowy od kwietnia, przed trzecim w historii obniżeniem o połowę dotacji blokowych sieci w maju. Wzrost przychodów z opłat jest ważny dla utrzymania bezpieczeństwa sieci, ponieważ dotacja zmniejsza się co cztery lata.

Korzystając ze wzrostu przychodów, górnicy wprowadzają coraz więcej maszyn do trybu online po rekordowym spadku trudności na początku listopada , przy czym ostatnie dwie korekty skutkują wzrostem trudności i trzecim z rzędu wzrostem przewidywanym na połowę grudnia, co oznacza wzrost zasobów wymaganych do wydobycia niż na niższym poziomie trudności.

Ponieważ analitycy przewidują, że obecny wzrost bitcoina jest trwały, z dużą możliwością dalszego wzrostu cen, górnicy obserwują stały wzrost przychodów do końca 2020 roku.