AMERYKAŃSKIE ODBICIE WSPARTE BODŹCAMI MOŻE NAPĘDZIĆ RAJD BITCOIN BULLÓW: OTO DLACZEGO

Bitcoin wystartował w tym tygodniu ze skromnym wzrostem o 0,78% w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia.
Zyski nastąpiły po ostrej wyprzedaży w zeszłym tygodniu, gdy handlowcy pokładali nadzieje w nowym pakiecie bodźców przez Rezerwę Federalną i Kongres Stanów Zjednoczonych.
Nastroje pomogły S&P 500 w części strat z ostatniego tygodnia. Amerykański indeks i Bitcoin stworzyły krótkoterminową pozytywną korelację.
Odbicie Bitcoina od zeszłotygodniowej niskiej prognozy na temat jego rosnącej zależności od podstaw makroekonomicznych.

Kryptokur waluta benchmarku w poniedziałek wzrosła o 0,78% do 9.184,45 dolarów, co jest posunięciem, które trafnie odzwierciedlało nastroje ożywienia w S&P 500. Podobnie jak Bitcoin, amerykański indeks wzrósł w poniedziałek, by zniwelować ostatnie straty, podnosząc się o 44,19 pkt, czyli 1,5%, do 3053,24.

OPTYMIZM SPEKULACYJNY

Spółki S&P 500 z Wall Street, Nasdaq Composite i Dow Jones, również odnotowały wzrost odpowiednio o 2,3% i 1,2%. Wall Street Journal przypisał „czysty optymizm spekulacyjny“ odbiciu S&P 500, zauważając, że oczekiwania wobec nowego pakietu stymulacyjnego sprawiły, że inwestorzy nie mieli wątpliwości co do indeksu.

Spółka S&P 500 osiągnęła w czerwcu szczytowy poziom 3.233. Jest na dobrej drodze, by osiągnąć swój najwyższy poziom, nawet w obliczu sprzecznych, słabych fundamentów spowodowanych wzrostem infekcji COVID, które przeszkadzają inwestorom.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Obserwatorzy wierzą, że Rezerwa Federalna i Kongres Stanów Zjednoczonych będą nadal wpłacać pieniądze do gospodarki, aby podtrzymać odbicie.

„Pod rynkiem obligacji i rynkiem akcji jest siatka bezpieczeństwa“, powiedział Philip Blancato, prezes Ladenburg Thalmann Asset Management.

W międzyczasie, 150 procentowy rajd cenowy Bitcoin z 12 marca nadir pojawił się również z tych samych wysiłków stymulacyjnych. Twarda, krypto walutowa społeczność postrzega zastrzyk gotówki Fed w wysokości 7 bilionów dolarów jako inflacyjny. W związku z tym, mają oni tendencję do parkowania swojego fiata w bitcoin, aktywów o ograniczonym limicie podaży 21 milionów żetonów.

WIĘKSZE OŻYWIENIE DLA S&P 500, BITCOIN

Makro podstawy opracowane podczas kryzysu pandemii COVID spowodowały, że Bitcoin i S&P 500 utworzyły erratycznie pozytywną korelację. Dlatego też, cokolwiek by się nie działo, amerykański indeks benchmarkowy mógłby okazać się równie wpływowy dla wiodącej na świecie kryptokuranty.

Globalne akcje ponownie wykazują tendencję wzrostową w oczekiwaniu na więcej bodźców, ponieważ inwestorzy wzruszają się coraz bardziej negatywnymi wiadomościami o wirusach. Stany Zjednoczone widzą rekordową liczbę przypadków korony na Thur. Banki w USA gwałtownie wzrosły po tym, jak organy regulacyjne złagodziły przepisy, które uwolnią kapitał. Obligacje zyskują w/do 10y 0,67%. Złote $1761, Bitcoin 9,2k.

Wygląda na to, że S&P 500 ma przestrzeń do dalszego rozwoju. Tak mówi Tony Dwyer, wybitny analityk rynku.
Główny strateg rynkowy Canaccord Genuity w poniedziałek zarekomendował inwestorom, aby kupili spadki S&P 500, ponieważ wyznaczył swój cel na 12-18 miesięcy dla indeksu na 3.300. Nowa prognoza stawia go na poziomie 9 proc. wyższym od tego, gdzie został zamknięty w poniedziałek.

„Po początkowym wzroście do 3.200, spodziewaliśmy się

wielotygodniowego/miesięcznego okresu konsolidacji z zamiarem stopniowego dodawania ryzyka za każdym razem, gdy SPX cofnie się do 3.000″ – napisał Dwyer w nocie do klientów.
Niemniej jednak, weteran inwestora dodał, że widzi „niewiarygodny bodziec pieniężny Fed“, jak również poprawę na rynku kredytowym i płynności, aby poprawić perspektywy S&P 500.

Bitcoin, jak na razie, podąża w podobnym kierunku. Wzrost cen kryptojówki w kierunku obszaru 10.000-10.500 USD na początku czerwca spotkał się z większą presją sprzedaży. Później cena spadła do 9 000 USD i od kilku tygodni utrzymuje się na bocznym poziomie.

bitcoin, btcusd, kryptokur waluta, xbtusd, btcusdt, spx, s&p 500
Wykres cen Bitcoinów pokazujący ożywienie od marca 2020 roku. Źródło: TradingView.com

Bitcoin może spróbować biegu byków, niemniej jednak, jeśli Fed ogłosi inny pakiet stymulacyjny. Decyzja zostanie podjęta w połowie lipca. Do tego czasu, jest prawdopodobne, że inwestorzy będą utrzymywać krypto walutę powyżej 9.000 dolarów, poziom wsparcia technicznego.